Forum Powiatu Nowodworskiego Strona Główna Forum Powiatu Nowodworskiego
Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym, Nasielsk, Czosnów, Leoncin

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boks
Autor Wiadomość
XoNoX 
Administrator


Dołączył: 05 Sty 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-18, 13:42   Boks

Małymi krokami do przodu

Z Krystianem Rogalskim, trenerem „Championa” Nowy Dwór Mazowiecki, rozmawia Bartosz Wróblewski

Jak oceniasz pierwszy rok działalności „Championa”?

Nie liczyłem na wybitne osiągnięcia sportowe na starcie. Najważniejsze było dla mnie, by boks znalazł sobie miejsce w Nowym Dworze. Włożyłem w to wiele pracy, wspierały mnie miasto oraz NOSiR i muszę przyznać, że jestem zadowolony z pomocy i zaufania władz.

Uważam, że mechanizm pracuje należycie i zaczniemy teraz wyglądać pierwszych wymiernych wyników sportowych. Wystartujemy w Mistrzostwach Polski, w zawodach zaczną też uczestniczyć młodzicy, którzy w minionym roku zdobyli cenne doświadczenie, co powinno procentować.

Gdzie będzie można was zobaczyć w 2010 roku?

Na pewno weźmiemy udział w Mistrzostwach Mazowsza, następnie w drugim, międzywojewódzkim etapie eliminacji i, mam nadzieję, zakwalifikujemy się do Mistrzostw Polski, w których powalczymy o co się da. Wystartujemy również w kilku turniejach towarzyskich.

Poza tym w ferie zimowe zajmiemy się organizacją czasu wolnego dzieci i młodzieży. Mam na myśli dni otwarte naszej sekcji, podczas których każdy będzie mógł przyjść i wziąć udział w zajęciach, sprawdzić o co chodzi w tej dyscyplinie sportu. Chciałbym zorganizować również spotkania z Józefem Grudniem i Krzysztofem „Diablo” Włodarczykiem. Projekt nazwaliśmy Zimową Akademią Boksu. W jego realizacji pomoże mi Asia Konar, trenerka siatkówki w NOSiR-ze, a przy okazji pasjonatka kick-boxingu.

Zawodnicy trenujący w sekcji będą w tym czasie uczestniczyć w obozie dochodzeniowym, by wykorzystać wolne dni na zbudowanie formy.

Ile osób zrzesza obecnie sekcja?

Uczestniczący w zajęciach są podzieleni na trzy grupy. Jest około 10 – 12 dzieci do lat 14, około 15 osób w wieku 14 – 18 lat oraz około 20 osób dorosłych. Sekcja liczy zatem prawie 50 amatorów pięściarstwa, od najmłodszych do 40-latków. Chciałbym jednak zaznaczyć, że nie jest to górna granica wieku. Boksować mogą nawet osoby po 70 czy 80 roku życia.

Na czym polega trening boksera?

W najmłodszej grupie polega on głównie na zabawie. Trenujący są dobierani umiejętnościami, tak by się nie zniechęcali. Natomiast w grupie zaawansowanej wszyscy trenują na maksimum możliwości. Nikt nie ma u mnie taryfy ulgowej, ponieważ ponoszę odpowiedzialność za każdego pięściarza „Championa”, który wychodzi na ring.

Rodzaj treningu zależy od okresu przygotowań. Na początku pracujemy nad siłą i wytrzymałością biegową, następnie dochodzi sprzęt: worki, skakanki itd., później szlifujemy technikę, a na końcu pracujemy nad szybkością i mamy sparingi.

Najmłodsi trenują 3 razy w tygodniu, grupa zaawansowana 5, dorośli zaś 2 razy. Zajęcia trwają około 90 – 120 minut.

Kobiety też trenują?

Tak, jest kilka dziewczyn, które chodzą na treningi, ale nie walczą. Od nowego roku barwy „Championa” będzie reprezentowała Andżelika Bisialska z Płońska, która ma wykupioną licencję i trochę walk na koncie. Myślę, że wystartuje w Mistrzostwach Polski Juniorek.

Co uznajesz za wasz największy sukces?

To, że mamy ring, salę, dobre warunki, że powstają banery, strona internetowa, że stworzył się dobry klimat dla tej dyscypliny. Także to, że w pierwszym roku odbyły się gala boksu, na której były walki zawodowe oraz Mistrzostwa Mazowsza Kadetów - dwie duże imprezy, które przyciągnęły ludzi. Sukcesem jest to, że udało się zainteresować okolicę pięściarstwem.

Jak widzisz przyszłość i dalszy rozwój sekcji?

Wciąż potrzebujemy czasu, by odnosić sukcesy sportowe, ale one w końcu przyjdą. Gdybym w to nie wierzył, nie prowadziłbym sekcji. Znam smak bycia trenerem mistrza Polski i będę dążył do tego, by powtórzyć wspomniany sukces. Najmłodsza grupa bawi się boksem, trenuje rekreacyjnie, ale dla mnie liczy się oczywiście wynik sportowy, który ci chłopcy mogą osiągnąć w przyszłości. Tylko to może mnie budować jako trenera.

Boks to złożony sport. Czasem trafia się wielki talent, trener nie wkłada weń zbyt wiele pracy, a on i tak odnosi sukcesy. Wierzę jednak, że jeśli jest się dobrym fachowcem, można uczynić wybitnym nawet słabszego zawodnika.

Jak wygląda zainteresowanie boksem w Nowym Dworze w porównaniu do całego kraju?

Nie możemy porównywać się do takich ośrodków jak Białystok, Poznań czy Wrocław, gdzie boks króluje od zawsze. W Poznaniu powstał Polski Związek Boksu w 1926 roku, były tam ligi… Nie możemy się też porównywać do Gwardii czy Legii Warszawa, gdzie są zatrudnieni na etatach czterej trenerzy. To tak, jakbyśmy porównali drużynę piłkarską z Zakroczymia ze Świtem Nowy Dwór, w którym są szkółki młodzieżowe i wielu szkoleniowców. W naszej dyscyplinie jest tak samo. W Białymstoku jest szkoła, w której pracują cztery osoby, zajmujące się tylko boksem. W „Championie” jestem sam. Możemy się zatem porównywać do klubów działających na takich zasadach jak my i sądzę, że na ich tle prezentujemy się naprawdę dobrze.

Chciałbyś coś zmienić w funkcjonowaniu sekcji?

Przede wszystkim skupiam się na podnoszeniu swoich kwalifikacji. Planuję zrobić papiery trenera II klasy, zbieram doświadczenia, gdyż chcę stać się prawdziwym fachowcem.

Poza tym są pewne rzeczy niezależne ode mnie. Boks to nie tylko cechy motoryczne, szybkość, wytrzymałość i siła. W tej dyscyplinie niebywale istotny jest instynkt walki, który posiada bardzo niewielu zawodników. Chciałoby się, by do sekcji przychodzili wyłącznie prawdziwi wojownicy, których nakierowuje się tylko na odpowiednie tory, a nie uczy od podstaw, jak należy walczyć. Niestety, takie talenty to prawdziwa rzadkość.

Komu „Champion” zawdzięcza najwięcej?

Zdecydowanie władzom miasta oraz NOSiR-owi, którym pragnę za to podziękować. Są to rzeczowi partnerzy dla naszej sekcji, dobrze się z nimi rozmawia, można załatwić wszystkie sprawy, a nasze relacje są bez zarzutu.

Dziękuję za rozmowę i życzę „Championowi” rychłych sukcesów sportowych.

Źródło: Gazeta Nowodworska
 
 
XoNoX 
Administrator


Dołączył: 05 Sty 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-21, 13:19   Zimowa Akademia Boksu

Sekcja Boksu „CHAMPION” NOSiR i Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

zapraszają
21-27.02.2011r.

na
ZIMOWĄ AKADEMIĘ BOKSU

pod hasłem
„LEPIEJ BOKSOWAĆ W RINGU NIŻ BIĆ SIĘ NA ULICY”


„Zimowa Akademia Boksu” to dni otwarte sekcji boksu „CHAMPION”.
Zajęcia będą odbywały się w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim i prowadzone będą w formie sportowo-rekreacyjnej.

UCZESTNIKOM PROPONUJEMY:
- udział w zajęciach w dwóch grupach wiekowy (14-18 lat 10:00-11:30, 10-14 lat w godz. 11:30-13:00 ),
- 24.02.2011r. o godz. 13:00 - spotkanie z dwukrotnym Mistrzem Olimpijskim - JERZYM KULEJEM,
- koszulki z nadrukiem.

Zapisy 21.02.2011r.(poniedziałek) godzina 10.00 w Publicznym Gimnazjum nr 1.
Informacje pod numerem telefonu : 22 775 41 42 lub 509 114 518
 
 
XoNoX 
Administrator


Dołączył: 05 Sty 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-23, 23:43   Międzypaństwowy mecz w boksie w hali NOSiR

Już 27 lutego nie lada gratka dla miłośników boksu! Na ringu w hali NOSiR spotkają się reprezentanci Polski i Litwy oraz juniorzy z Champion Nowy Dwór Mazowiecki i Cristal Białystok! Jeśli kochasz ten sport, musisz tam być!

20110227_boks_polska-litwa.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 181,77 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16