Forum Powiatu Nowodworskiego Strona Główna Forum Powiatu Nowodworskiego
Nowy Dwór Mazowiecki, Pomiechówek, Zakroczym, Nasielsk, Czosnów, Leoncin

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomiechowska Halowa Liga Piątek Piłkarskich
Autor Wiadomość
XoNoX 
Administrator


Dołączył: 05 Sty 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2011-01-26, 12:07   Pomiechowska Halowa Liga Piątek Piłkarskich

Karta zgłoszenia - http://www.pomiechowek.pl.../hala/karta.pdf

Tytuł: Pomiechowska Halowa Liga Piątek Piłkarskich
Data wydarzenia: 29.01.2011 r., godz. 9:00
Miejsce: Hala Sportowa, ul. Szkolna 3, Brody-Parcele, gm. Pomiechówek

PHLPP
REGULAMIN POMIECHOWSKIEJ HALOWEJ LIGI PIĄTEK PIŁKARSKICH
2011


§ 1
W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat. Zawodnicy grają na własną odpowiedzialność i nie będą rościć żadnych pretensji pod adresem organizatorów w razie kontuzji lub innych wypadków podczas trwania zawodów, a także po ich zakończeniu.

§ 2
Zespoły, które nie wpłacą wpisowego w określonej kwocie do dnia wyznaczonego przez organizatora nie zostaną dopuszczone do rozgrywek. Wysokość wpisowego ustala organizator w zależności o liczby zgłoszonych drużyn.

§ 3
Drużyny muszą występować w jednakowych strojach numerowanych. Sędzia ma obowiązek nie dopuścić do gry zawodników w niejednakowych strojach. Na dany mecz numer dla zawodnika jest stały i zgodny z protokołem meczowym. Sędzia ma prawo ukarać zawodnika żółtą kartką za niedopatrzenie w tej sprawie.

§ 4
Mecz trwa 30 min ( z 5 min. przerwą wyłącznie na zmianę stron), jednakże każdy kolejny mecz musi rozpocząć się o pełnej godzinie. W przypadku spóźnienia się którejś z drużyn więcej niż 5 min sędzia musi odgwizdać walkower dla drużyny przeciwnej (3:0).

§ 5
Przed przystąpieniem do rozgrywek każda drużyna w wyznaczonym przez organizatora terminie jest zobowiązana dostarczyć aktualną listę zawodników administratorowi ligi. Drużyna może liczyć maksymalnie 15 zawodników.

§ 6
Zawodnicy mogą zmienić drużynę na zasadzie wolnego przejścia po I rundzie rozgrywek.

§ 7
Nowych zawodników można zgłaszać najpóźniej dzień przed meczem w czasie trwania całych rozgrywek. Osobą upoważnioną do zgłaszania zawodników do administratora ligi jest wyłącznie opiekun lub kapitan drużyny. Zgłoszeni zawodnicy nie podlegają wykreśleniu, wyjątek stanowi przejście do innej drużyny między rundami.

§ 8
Jeżeli sponsor lub opiekun rozwiązuje zespół albo drużyna zostaje usunięta z dalszych rozgrywek przez organizatora PHLPP i nie posiada zaległości wobec organizatora to zawodnicy mają prawo szukać nowego zespołu bez względu na kolejkę ligową.

§ 9
Jeżeli drużyna mająca zaległości finansowe wobec organizatora wycofa się lub zostanie wykluczona z dalszych rozgrywek to automatycznie wszyscy jej zawodnicy zostaną zawieszeni na okres 3 lat i nie będą mogli brać udziału w imprezach organizowanych przez PHLPP.

§ 10
Wszystkie drużyny obowiązuje aktualny terminarz rozgrywek.

§ 11
Drużyna zamierzająca przełożyć mecz musi ten fakt zgłosić minimum 3 dni przed danym spotkaniem. Mecz powinien być przełożony za zgodą obydwu drużyn. Opłatę manipulacyjną w wysokości 50 zł ponosi drużyna zgłaszająca chęć przełożenia meczu. Drużyna może przełożyć tylko jeden mecz w rundzie.

§ 12
Przed rozpoczęciem meczu kapitan lub opiekun drużyny zobowiązany jest do czytelnego wypełnienia protokołu meczowego i podpisania go.

§ 13
Zespoły grają w pięcioosobowych składach ( bramkarz + czterech zawodników w polu ). Drużyna musi rozpocząć mecz w pięcioosobowym składzie.

§ 14
Zmiany zawodników z parkietu dokonywane są systemem hokejowym przy ławce rezerwowych. Zawodnik zmieniający może wejść na boisko dopiero wówczas, gdy zawodnik zmieniany całkowicie opuści boisko. Za niewłaściwe dokonaną zmianę zawodnik zmieniający zostanie ukarany żółtą kartką, a drużyna rzutem wolnym pośrednim z miejsca, w którym znajdowała się piłka.

§ 15
Strój bramkarzy różni się od strojów zawodników z pola.

§ 16
Bramkarz nie może chwytać piłki podanej do niego celowo przez swojego zawodnika z pola (podanej nogą poniżej kolana). Zagranie takie będzie karane rzutem wolnym pośrednim z miejsca przewinienia. O ile przewinienie jest w polu karnym to z linii pola karnego najbliżej miejsca przewinienia.

§ 17
Odległość muru od miejsca wykonania rzutu wolnego wynosi 5 m.

§ 18
Rzut z autu wykonywany jest nogą, a piłka leży nieruchoma na linii bocznej.

§ 19
Wszystkie wznowienia gry muszą nastąpić w ciągu 10 sekund.

§ 20
Zabronione są wślizgi (karane rzutem wolnym bezpośrednim), atak z tyłu (żółta kartka), zabroniona jest również gra barkiem w bark.

§ 21
Przewinienia karane wykluczeniem z gry:
Zawodnik musi być wykluczony z gry i zobaczyć czerwoną kartkę, jeżeli popełni jakiekolwiek z następujących przewinień:
a) gra brutalnie,
b) pluje na przeciwnika lub inną osobę,
c) zachowuje się wybitnie nie sportowo,
d) używa ordynarnego, obelżywego, znieważającego języka w stosunku do zawodnika, sędziego i innych osób,
e) pozbawia drużynę przeciwną bramki lub oczywistej szansy na jej zdobycie rozmyślnie zagrywając piłkę ręką (nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym),
f) pozbawia oczywistej szansy zdobycia bramki przeciwnika poruszającego się w kierunku bramki tego zawodnika popełniając przewinienie karane rzutem wolnym lub karnym.

Jeżeli gra została przerwana celem wykluczenia zawodnika za przewinienie c) lub d), a nie popełniono jakiegokolwiek innego naruszenia przepisów gry, wznawia się rzutem wolnym pośrednim przyznanym drużynie przeciwnej z miejsca przewinienia. Jeśli nastąpiło ono w polu karnym, rzut wolny wykonuje się z linii pola karnego najbliżej miejsca przewinienia.

§ 22
Naruszenia /sankcje:
Zawodnik musi być napomniany i zobaczyć żółtą kartkę, jeżeli popełni jedno z następujących przewinień:
a) jest winny nie sportowego zachowania,
b) słownie lub czynnie demonstruje niezadowolenie,
c) uporczywie narusza przepisy gry,
d) opóźnia wznowienie gry,
e) nie zachowuje wymaganej odległości przy wznowieniu gry rzutem rożnym lub wolnym,
f) wchodzi lub powraca na boisko bez zgody sędziego,
g) rozmyślnie opuszcza pole gry bez zgody sędziego.

Za jakiekolwiek z powyższych przewinień przyznawany jest drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni z miejsca wykroczenia. Jeżeli było to w obrębie pola karnego, rzut wolny pośredni wykonuje się z linii pola karnego najbliżej miejsca przewinienia.

§ 23
Sędzia za brutalny faul lub nie sportowe zachowanie może zastosować następujące kary:
- karę upomnienia,
- karę napomnienia (żółta kartka),
- karę wykluczenia (czerwona kartka).
 Zawodnik ukarany żółtą kartką zostaje wyłączony z gry przez okres 2 minut, a jego drużyna w tym czasie gra w osłabionym składzie.
 Zawodnik ukarany po raz drugi żółtą kartką w tym samym meczu otrzymuje czerwoną kartkę. W takim przypadku zawodnik ukarany czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry do końca meczu, a jego drużyna gra w osłabionym składzie przez okres 2 minut.
 W przypadku, gdy drużyna grająca w osłabionym składzie na skutek ukarania jej zawodnika lub zawodników żółtą kartką traci bramkę, może uzupełnić skład o 1 zawodnika. Powyższe stosuje się także w przypadku, o którym mowa w poprzednim punkcie. Uzupełnienie składu wymaga zgody sędziego.
 Zawodnik ukarany czerwoną kartką zostaje wykluczony z gry do końca meczu, a jego drużyna gra w osłabionym składzie przez okres 4 minut. Po upływie 4 minut zawodnika ukaranego czerwoną kartką może zastąpić inny zawodnik.
 Zawodnik ukarany czerwoną kartką nie może zajmować miejsca na ławce rezerwowych drużyny.
 W przypadku, gdy na skutek otrzymania kar napomnienia lub wykluczenia skład drużyny zmniejszył się poniżej 3 zawodników, sędzia kończy spotkanie, a drużynie przeciwnej przyznawany jest walkower. Jeżeli jednak wynik meczu jest korzystniejszy w momencie jego przerwania dla drużyny przeciwnej w stosunku do drużyny osłabionej, zachowany zostaje wynik meczu uzyskany na boisku w momencie przerwania meczu.

§ 24
Wykluczenia:
 czerwona kartka - min. 2 mecze kary,
 druga żółta kartka - 1 mecz kary,
 czwarta żółta kartka - 2 mecze kary,
 szósta żółta kartka – 3 mecze kary.

§ 25
Zawodnik rezerwowy siedzący na ławce rezerwowych ukarany żółtą lub czerwoną kartką nie przyczynia się do minutowego osłabienia zespołu. W tym przypadku kartka jest karą indywidualną.
§ 26
Za zwycięstwo w meczu drużyna otrzymuje: 3 pkt., za remis 1 pkt, za przegrany 0 pkt.

§ 27
O kolejności w tabeli decydują: ilości zdobytych punktów, bezpośrednie pojedynki (punkty, bramki), różnica bramek ze wszystkich spotkań, większa liczba strzelonych bramek.

§ 28
Walkower wynosi: 3 : 0

§ 29
Za udział w meczu nieuprawnionego zawodnika (nie zgłoszonego, pauzującego za kartki, odbywającego karę dyskwalifikacji, występującego pod innym nazwiskiem itp.) drużyna zostaje ukarana walkowerem i karą pieniężną w wysokości 100 zł płatną w ciągu 7 dni od weryfikacji meczu. Przed następnym meczem należy okazać przedstawicielowi organizatora, opiekunowi właściwej ligi lub sędziemu dowód wpłaty. Ponadto sam zawodnik może zostać dodatkowo odsunięty od gry w następnych 1 – 3 meczach w zależności od popełnionego wykroczenia. Natomiast w przypadku gry zawodnika zdyskwalifikowanego lub pod innym nazwiskiem również kapitan i opiekun zespołu zostaną ukarani zawieszeniem na okres od 3 do 6 miesięcy. Przy trzeciej tego typu sytuacji, drużyna zostanie usunięta z rozgrywek bez otrzymania zwrotu wpisowego.

§ 30
W przypadku świadomego i ewidentnego oszustwa zastrzega się prawo do dodatkowego ukarania drużyny w postaci: finansowej, odjęcia punktów lub wykluczeniem z rozgrywek PHLPP.

§ 31
Oddanie 3 meczów walkowerem spowoduje wykluczenie zespołu z rozgrywek.

§ 32
Opiekun lub kapitan zespołu w uzasadnionych przypadkach może zwrócić się do sędziego o kontrolę tożsamości drużyny przeciwnej. W celu ewentualnego sprawdzenia tożsamości każdy zawodnik powinien posiadać dowód osobisty. Kontrola odbywa się przed lub zaraz po zakończeniu meczu.

§ 33
System rozgrywek: 2 rundy każdy z każdym (mecz i rewanż).

§ 34
W przypadku udziału w meczu nieuprawnionego zawodnika, drużynie przeciwnej przysługuje prawo protestu. Protest można złożyć w terminie 14 dni od rozegranego meczu. Protest powinien zawierać imię i nazwisko nieuprawnionego zawodnika, nazwę drużyny, w której występuje oraz datę spotkania. Decyzja o regulaminowej karze nastąpi po wysłuchaniu 2 stron. Powyższe sprawy rozpatrywać będzie organizator PHLPP. Organizator rozgrywek ma obowiązek weryfikować wyniki meczów w przypadku dostrzeżonych nieprawidłowości.

§ 35
Prowadzona będzie klasyfikacja fair play, na najczyściej grającą drużynę.

§ 36
Mecze rozgrywane są piłką do futsalu – rozmiar 4, którą zapewnia organizator, bądź piłką do futsalu jednej z drużyn, za zgodą obu kapitanów drużyn grających.

§ 37
Do sędziego zawodów zwraca się tylko i wyłącznie kapitan zespołu z widoczną opaską na ramieniu.

§ 38
Wprowadza się funkcje sędziego głównego i pomocniczego.
§ 39
Jakikolwiek rękoczyn w stosunku do sędziego, zawodników czy kibiców powoduje dożywotnią dyskwalifikację zawodnika, a jego drużyna poniesie karę dyscyplinarną w wysokości 100 zł.

§ 40
Za zniszczenia i usterki w szatniach odpowiada kapitan bądź opiekun i jego drużyna.

§ 41
Za łamanie zakazu wnoszenia, spożywania lub przychodzenia pod wpływem alkoholu, zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek będą karani 3 miesięczną bezwzględną dyskwalifikacją.

§ 42
Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu, jak i wszystkich kwestii w nim ujętych.

Źródło: http://www.pomiechowek.pl...pt=pokaz&id=216
 
 
simon 


Dołączył: 18 Sty 2011
Skąd: Nowiak
Wysłany: 2011-11-09, 22:44   

http://ligapomiechowek.fu...u,4,tabela.html

niedługo powinny rozpocząć się rozgrywki
 
 
 
simon 


Dołączył: 18 Sty 2011
Skąd: Nowiak
Wysłany: 2011-11-23, 18:43   

http://dubinstudio.pl/pomiechowek/nozna/ nowa strona
 
 
 
simon 


Dołączył: 18 Sty 2011
Skąd: Nowiak
Wysłany: 2011-12-25, 22:57   

i filmik: http://www.youtu.be/watch?v=LroHKxmIj7s
Ostatnio zmieniony przez XoNoX 2012-01-07, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
XoNoX 
Administrator


Dołączył: 05 Sty 2011
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: 2012-02-13, 23:02   

http://www.youtube.com/watch?v=6Ch4_NdYurI
^ 2011-12-11 PHLPP Pomiechówek RELAX - OCB 5-2 (3-1) - 1 połowa

http://www.youtube.com/watch?v=Uxpo_yUmsj8
^ 2011-12-11 PHLPP Pomiechówek RELAX - OCB 5-2 (3-1) - 2 połowa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14